Obroże na kleszcze dla psów.

Lato może być świetną okazją, by poświęcić czas waszemu psowi. Podróż razem z ulubionym psim kompanem to niepowtarzalna opcja, by zrelaksować się, jednocześnie poświęcając zwierzakowi czas. W lecienależy myśleć o kleszczach, ponieważ wszystkie zwierzęta domowe są na nie podatne. Rasy, które potrzebują sporo ruchu na świeżym powietrzu, takie jak labradory, notorycznie są atakowane przez kleszcze. W jaki sposób można uchronić nasze zwierzęta?

Obroża dla psa na kleszcze

Najbardziej znaną formą obrony przed kleszczami jest obroża dla psa, zawierająca preparat na kleszcze. W sklepach dostępne są liczne rodzaje obroży na kleszcze. Obroże przeciw kleszczom wyróżniają się długą efektywnością oraz niewysoką ceną. Są dostępne na potrzeby psów wielu gabarytów, dlatego z łatwością kupimy średnicę dopasowaną do wielkości swojego psa.

Preparaty na kleszcze

Środki na kleszcze dostępne w obrożach przeciw kleszczom są naturalne albo lekami na kleszcze. Te drugie charakteryzują się skuteczniejszym działaniem przeciwpasożytniczym.Dawka preparatu działającego na kleszcze jest dopasowana do wagi psa, należy więc upewnić się przed nałożeniem, iż wybrana obroża na kleszcze będzie odpowiednia.

Obroża Foresto

Uznanym dystrybutorem obróż na kleszcze jest marka Bayer, która produkuje obroże Foresto, zawierające imidaklopryd i flumetrynę, które są bezzapachowymi środkami przeciw pasożytom. Produkowane są dwie obroże dla psów – dla psów mniejszych niż 8kg i dla zwierząt większych niż 8kg. Obroże Foresto są zarówno przeciw kleszczom i na pchły, więc umożliwiają ogólną ochronę psa. Obroża Foresto chroni skutecznie aż 8 miesięcy, ponadto jest aktywna już w momencie aplikacji.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze roznoszą wielu groźnych chorób zakaźnych, jak na przykład borelioza, babeszjoza oraz erlichioza. Rasy psów z chęcią przebywające w zaroślach, na przykład labradory, wymagają zwiększonej ochrony w postaci środków na kleszcze, dlatego, że zarażenie spowodowana złapaniem kleszcza wnosi ryzyko powikłań naszego psa. Obroża dla psa na kleszcze chroni ugryzienia zwierzęcia przez kleszcza, przez co daje ochronę przed groźnymi chorobami. Dla labradorów, które kochają zabawy w wodzie potrzebna jest specjalna profilaktyka, przykładowo w formie zakropień zawierających preparat na kleszcze albo profesjonalne szampony działające na kleszcze. Aby zabezpieczyć psa podczas wakacyjnej wyprawy należy zaopatrzyć się w skuteczne środki na kleszcze dla psa.

szelki dla psa

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.