Świnka morska – jak się nią opiekować?

Świnka morska, czyli inaczej kawia domowa, jest lubianym zwierzątkiem domowym. Z uwagi na swoje nieduże wymiary jest dobrą opcją dla tych z nas, dla których niemożliwe jest przygarnięcie psa lub kota. Świnka morska nie posiada wygórowanych wymagań, jeśli chodzi o żywienia – jest zwierzakiem żywiącym się roślinami, przede wszystkim sianem. Dietę świnki morskiej należy uzupełniać warzywami i owocami, na przykład pietruszka, marchew oraz mniszek lekarski. Musimy zapewnić zwierzątku ciągły dostęp do wody, jak również klatkę dla świnki morskiej z podłożem i niezbędnymi akcesoriami.

Mieszkanie dla świnki morskiej.

Śwince morskiej można kupić standardową klatkę dla gryzoni, którą dostaniemy z pewnością w każdym sklepie zoologicznych lub w internecie. Klatka dla świnki morskiej nie musi mieć dużej wysokości, gdyż zwierzęta te nie lubią się wspinać. Z tego powodu istotna jest wielkość spodu klatki. Spód klatki zwykle jest zrobiony z plastiku, a pręty z metalu. Najmniejszym wymiarem klatki jest 80x50x40cm, poleca się wybrać objętość o większym rozmiarze, w szczególności gdy zamierzamy hodować w niej więcej zwierząt.Istotnym jest, aby pręty klatki nie były rozstawione zbyt szeroko, ponieważ może to grozić utknięciem świnki pomiędzy nimi. Klatkę dla świnki morskiej poleca się pokryć ściółką i\oraz dokupić odpowiednie wyposażenie – domek dla świnki morskiej, poidełko i miskę.

Podłoże w klatce dla świnki morskiej.

Zazwyczaj podłożem klatki dla gryzoni są trociny lub granulat. Trociny są niedrogie i dobrze sprawdzają się jako podłoże klatki. Wadą trocin jest pylenie i wypadają z klatki. Alternatywą może być granulat, który wykazuje się dobrą chłonnością, jednak jest trochę twardawy w porównaniu do trocin. Oprócz tego są dostępne maty dla gryzoni, dzięki którym nietrudno utrzymać porządek w klatce, ale ich wadą jest brak możliwości kopania w ściółce, co gryzonie lubią.

Wyposażenie domku dla świnki morskiej.

Aby umilić mieszkanie swojej świnki morskiej należy umieścić w niej niezbędne akcesoria, z których najważniejszy jest domek dla świnki morskiej. W ten sposób świnka będzie czuła się bezpieczna, jako,że będzie miała norkę, do której może skryć się na odpoczynek lub ochłonąć, gdy pierwszy raz przyniesiemy ją do domu.

transporter dla kota https://www.krakvet.pl/chy_m_Koty_Akcesoria-dla-kotow_Transportery-i-akcesoria-30218.html

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.